Krátká zamyšlení_dříve než se projeví ve vztahu hurikán

17.09.2015 17:24
Jak rozpoznám hurikán ve vztahu ještě dříve než se projeví?
Ne všechny nemoci a utrpení jsou způsobeny poruchami v našich vztazích. Ale v našich vztazích se zrcadlí naše požadavky, naše přání a naše prosby o naplnění. Naše vztahy ukazují na nás samé. Ukazují na to, co si přejeme a po čem voláme - a to je moc dobrá zpráva, protože potom řešení a zlepšení máme ve svých rukou. 
Ukáži vám princip toku energie ve vztazích, partnerství a v rodinách. Už do partnerství vstupujeme se svými tužbami a nevědomně i s programy od rodičů. Jejda??? A kdo jsem tedy já? Jak to poznám? Chcete říct, že tu nejsem jen sám za sebe?
Ano je to tak... a stejně fungujeme i pro své děti. Jsme kanálem všeho, co skrze nás proudí - lásky, radosti, péče, ale i svých nezvládnutých rolí. 
Příklad:
Matka se svým manželem už několik let milostně nežije. Jinak se na všem domluví. Zvenku to nevypadá zle. pravidelně vyzvedávají dítě na kroužcích, o víkendech jdou na výlet. Ale uvnitř to nežije. Žena neplní "roli" milenky a muž je tím frustrován. Vlastně oba, ale ona to má uvnitř sebe jinak vysvětlené. Po čase si on najde partnerku mimo rodinu. To už je zjevné - vypadá to, že ON za to může, ON je ten, který odchází od rodiny, ON je ten, který není věrný.... Věrný čemu??? Každé partnerství, a pak i toto, podléhá vnitřní energii, vnitřnímu pnutí a vazbám a tak je takový výsledek úplně srozumitelný. Neobhajuji jej, ale ukazuji vám, že vše co je zjevné a viditelné nemusí být to co je příčinou. 
Hurikán poznáme podle toho jak se projeví ve svém prostředí. Nevidíme jej dokud se nezvedne vítr a prach a listí se netočí ve vzduchu - ale podmínky se chystaly daleko dopředu. 
Ve vztahu mají ve svých rukou každý z partnerů svých 100%. 

 

S láskou Monika Hasalová